Založ si blog

Ste krypto fanúšik alebo ich odmietate? Váš názor je dôležitý.

Mnohí v nich vidia budúcnosť a tých druhých občas opisujú slovami: ,,Oni to ešte nepochopili a teraz nemá zmysel s nimi strácať čas.” V oboch táboroch nájdeme nielen investorov, bankárov, teoretikov, bežných ľudí, ako ste zrejme aj vy, ale aj samotné krajiny a ich predstaviteľov. Malta, Bahrajn, Bielorusko, Gibraltár, to je iba vzorka z tých krajín, ktoré lákajú investorov zameraných na kryptomeny a vytvárajú tomuto fenoménu priestor. Naopak, existujú aj krajiny s negatívnym postojom. Patrí medzi ne napríklad Pakistan, Egypt či Irán. Do ktorého tábora patríte vy?

Vyjadrite, prosím názor v prieskume verejnej mienky realizovanom slovenskou spoločnosťou CRYPTON DIGITAL, SE. Nezaberie vám viac ako dve minúty času. Ďakujeme za váš názor.

Odkaz na prieskum verejnej mienky o kryptomenách: https://forms.gle/qtf3ohKKBM9z7wte8

Až 32% Nigerčanov vlastní alebo používa kryptomeny. Vo Vietname ich používa 21 % obyvateľov. V Turecku a v Peru je to 16 %, ukázal prieskum Statista Global Consumer Survey. V rámci Európy najlepšie adoptuje kryptomeny Španielsko, kde už ich využíva 16 % obyvateľov a zle na tom nie je ani Grécko (11%), Írsko (10%) či Nemecko (6%). Preto aj politickí lídri EÚ hľadajú cestu, ako kryptomenám vytvoriť podmienky, predovšetkým s ohľadom na ochranu užívateľov. Budúcnosť kryptomien dnes už nie je s otáznikom. 

V najväčšej africkej ekonomike výrazne narástol počet vlastníkov a užívateľov bitcoinu. Takmer tretina Nigerčanov podľa štatistického prieskumu Statista Global Consumer Survey používa kryptomenu bitcoin na platenie alebo prevod prostriedkov svojim blízkym z miesta za hranicami, kde pracujú. Na bitcoin prešli kvôli vysokým poplatkom spojeným s tradičným prevodom hotovosti. Možnosť platby kryptomenou cez telefón sa v Nigérii stáva bežnou súčasťou v maloobchode. Pozitívne prognózy hovoria, že obdobnú úroveň využívania kryptomien by sme na Slovensku mohli dosiahnuť do 10 rokov. Už dnes sa Slovensko môže pochváliť silnou kryptokomunitou a vysokým záujmom o investovanie do kryptomien a možnosťami, ktoré prinášajú v rámci bežného života.

Peter Mariš, spoluzakladateľ CRYPTON DIGITAL, SE

„Zvyšujúci sa záujem o kryptomeny a o všetko s nimi spojené vnímame každý deň. Na osobných stretnutiach s klientami, na prednáškach či seminároch. Ľudia o kryptomenách čítajú, ale mnohí sa nevedia zorientovať. Nevedia, kde bezpečne začať. Preto ako líder v poskytovaní kryptomenových služieb v rámci Slovenskej republiky cítime povinnosť venovať vzdelávaniu ešte viac času a energie ako doteraz a zber odpovedí v rámci tohto prvého prieskumu verejnej mienky, ktorý realizujeme, nám ukáže, ktorým smerom sa vydať, aby sme verejnosti priniesli edukačný balík so správnym výberom informácií. Preto budeme za každú odpoveď veľmi vďační.” vysvetlil zmysel vlastného prieskumu verejnej mienky podpredseda predstavenstva CRYPTON DIGITAL, SE Peter Mariš. 

Slovenská spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE  sa okrem práce s kryptomenami venuje aj vlastnej fintech platforme WEXO, ktorej cieľom je sprístupniť kryptomeny bežným ľuďom. Už dnes WEXO ponúka funkcionality obdobné svetovým konkurentom.  

Edukačným aktivitám sa venuje CRYPTON DIGITAL, SE pravidelne. Každý týždeň realizuje webinár a semináre pre záujemcov o informácie.

„Najradšej zo všetkých týchto aktivít máme asi prednášky na vysokých školách. Študenti sú veľmi vďačnými poslucháčmi a vždy musíme počítať s časom naviac pre bohatú diskusiu, ktorú dokáže táto veková skupina veľmi rýchlo vyvolať,” doplnil Peter Mariš z CRYPTON DIGITAL, SE.

V aktuálnom čase pandémie a lockdownu tieto aktivity CRYPTON DIGITAL, SE nahrádza online programom. Účasť na pravidelných webinároch je bezplatná a pokiaľ vás zaujal tento článok, obsah webinára sa vám bude určite páčiť. 

Neváhajte sa prihlásiť na najbližší termínTešíme sa na vás. 

Spoznajte fintech platformu WEXO od CRYPTON DIGITAL, SE.

Na platforme WEXO pracuje spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE od roku 2019. 

Produktovo služby projektu aktuálne zastrešuje česká partnerská spoločnosť UPDN ONE, s.r.o. s bohatými skúsenosťami na finančnom trhu.

CRYPTON DIGITAL, SE financuje projekt z vlastných zdrojov, ponúka však aj možnosť stať sa podielnikom projektu WEXO a profitovať tak zo zisku inovatívnej spoločnosti.

CRYPTON NEWS: Svetové spoločnosti držia množstvo Bitcoinov

01.12.2020

Vitajte na Blogu spoločnosti CRYPTON DIGITAL, SE Sme slovenská technologická spoločnosť, venujeme sa kryptomenám a inovatívnym platobným metóda. Využívame vysokobezpečné softwarové stratégie, ktoré pracujú s najkvalitnejšími kryptomenami, etablovanými na svetových kryptomenových burzách. Najnovšie sa môžeme pochváliť úspešným napredovaním v rámci [...]

Slováci nie sú odkázaní na zahraničné kryptozmenárne

27.11.2020

CRYPTON DIGITAL, SE sa posúva so svojou fintech platformou WEXO vpred. Iba pred dvomi mesiacmi spustili vlastnú kryptozmenáreň. Už dopĺňajú ďalšie z najpopulárnejších kryptomincí na trhu. Majiteľ účtu WEXO môže pohodlne meniť medzi týmito kryptomenami: bitcoin, ethereum, litecoin, trueUSD a tether. Takmer 5000 podielnikov a partnerov sa v týchto dňoch môže [...]

CRYPTON NEWS: Prieskum Grayscale poukazuje na spojenie pandémie a nových nákupov Bitcoinu

24.11.2020

Vitajte na Blogu spoločnosti CRYPTON DIGITAL, SE Sme slovenská technologická spoločnosť, venujeme sa kryptomenám a inovatívnym platobným metóda. Využívame vysokobezpečné softwarové stratégie, ktoré pracujú s najkvalitnejšími kryptomenami, etablovanými na svetových kryptomenových burzách. Najnovšie sa môžeme pochváliť úspešným napredovaním v rámci [...]

krajčí mikas

Situácia na Slovensku sa zhoršuje, Krajčí semafor predstaví po doplnení

04.12.2020 19:12, aktualizované: 20:24

Poukázal na to, že ak by sa Slovensko riadilo novým semaforom, v piatich regiónoch by podľa návrhu mal byť tvrdý tzv. lockdown.

Rúško

Upozornenie na rúško vyprovokovalo muža k bitke

04.12.2020 18:20

Kým cestujúci čakal v Nitre na autobus, dovolil si upozorniť dvoch mladších mužov, aby si nasadili rúška. Jeden z nich naňho zaútočil. Kopancom mieril rovno na hlavu.

Poland EU Budget

Z Orbána ešte nie je visegrádska jednotka

04.12.2020 18:03

Medzi dvoma krajinami V4, ktoré na rozdiel od Slovenska a Česka blokujú prijatie rozpočtu a krízového koronavírusového fondu EÚ, sa objavil prvý nesúlad.

Igor Matovič / Richard Sulík /

Kto sa má ospravedlniť? Ďalšie testovanie zrejme bude

04.12.2020 17:21

Premiér Matovič zmenil rétoriku. Očakáva "že kľúčové autority štátu, ktoré vystupovali proti plošnému testovaniu, vystúpia a povedia, že teraz je riešením iba lockdown".

CRYPTON DIGITAL

Na fintechu nás fascinuje skutočnosť, že tak, ako sme pred desiatimi rokmi netušili, čo budeme robiť dnes, tak ani dnes nevieme, kam sa posunieme o desať rokov. crypton.digital

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 5158x
Priemerná čítanosť článkov: 645x

Autor blogu

Kategórie